Так не має бути

Соррі, що мовчав 😊 Останнім часом мовчав про серйозні речі. Хтось встиг відпочити, хтось скучити, але час не стоїть на місці і ми з AVERE Ukraine теж йдемо далі.

Далі наступні кроки, до майбутнього зменшення викидів мікрочасток від пересувних джерел забруднення. Так, це здебільшого автомобілі, і, так, наслідки їх експлуатації переважають в структурі забруднення повітря в місті Києві. І тут ми не про клімат, СО2, а про мікрочастки і громадське здоров’я. Сьогодні рано, у відвертому смороді вихлопних газів, йшов бульваром Дружби Народів за людьми, які попереду гуляли з дітьми у дитячих візочках. І це не найбільш забруднена вулиця.

Потрібні об’єктивні дані, багато даних і залучення прогресивної частини медичної спільноти, щоб зменшити вплив на здоров’я людей і не формувати майбутні хронічні захворювання, які обійдуться суспільству в копійку у вигляді зниженого рівня ВВП, якості життя та рівня задоволення від середовища міста. І частина цих даних вже є і була поширена фахівцями в доповідях орієнтованих на професійні кола. Тепер ці дані мають стати справді публічними

Так, від дорогого і неекологічного пересування меншості, страждають вони самі й більшість людей, які не взагалі не мають автомобілів, не можуть або навіть не планують їх купувати. Зокрема діти, в структурі суспільства, фактично залишаються вимушеними споживачами забруднення.

Громадський транспорт, який концентруючи людей, хоча й зменшує кількість одиниць рухомого складу в транспортному потоці, залишається примітивним, здебільшого застарілим, часто несправним, а новий з’являється з двигунами внутрішнього згорання, і є таким самим джерелом забруднення.

Ця ситуація була широко толерована суспільством, як не ціле століття, тому що на тому рівні розвитку технології, альтернативи не існувало, а її відсутність наприкінці цієї епохи, вміло продовжувалася в інтересах тих, хто заробляє на статус-кво, і ще не навчився заробляти в нових умовах, не меншою причиною була і відсутність просвіти про наявність кращого варіанту реальності для всіх.

Але… Ми вже не маємо місць для паління в літаках, не опалюємо житла чорною піччю з димоходом крізь вікна, використовуємо каналізацію, вчимося і збільшуємо питому вагу чистих технологій в енергетиці, стандарти життя підвищуються, а перелік шкідливого неприйнятного в суспільстві чи того, що більше не ок, невпинно збільшується. Тож він має поповнитися всім, що робить повітря відмінним від такого, яким воно є від природи, і до якого ми пристосовані.

Принцип, який швидко змінить ситуацію, це “найкраще з доступного”, чи припинити балансувати на межах синтетично встановлених ГДК, гранично допустимих концентрацій, і почати говорити чесно: “так не має бути!”. І має бути чітка дорожня карта з проміжними показниками і датою вирішення проблеми. А всіх, хто відчуває запах вихлопних газів, прошу підтримати. Далі буде. І буде добре.

#nosmogging #nomoresmogging #nosmoggingcities

#avere #avereukraine #goelectric #denisradiuk #denissays #авереукраїна #елкктромобільність

#такнемаєбути #PM10 #PM25 #micriparticles #мікрочастки #zm150 #ZM150